İçeriğe geç
Anasayfa » Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir

Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir

boğaz ağrısına nasıl geçer

Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir sorusu bahar dönemlerinin en temel sorularından biri olarak ön plana çıkmaktadır. Boğaz ağrısı belirtileri karmaşık olabilir. Tükürüğünüz zımpara kağıdı aşağı iner ve her öksürük irkilmenize neden olur. Düşünebildiğiniz tek şey boğazınızdaki o yumruyu yok etmektir.

Ancak ağrıyı hafifletmek için öncelikle boğaz ağrınıza neyin neden olduğunu anlamanız gerekir: kuru hava, sigara, asit reflü, grip veya soğuk algınlığı gibi viral enfeksiyonlar ve strep gibi bakteriyel enfeksiyonların tümü boğaz ağrısına neden olabilir.

Bogaz yanmasına ne iyi gelir

1. Tuzlu suyla gargara yapın ama elma sirkesinden uzak durun.
Tuzlu su, şişliği azaltabileceği ve iltihabı-tahrişi hafifletebileceği için boğaz ağrısı için harika bir ev ilacıdır. Ayrıca, vücudunuzun bunlarla daha iyi başa çıkabileceği boğazınızın yüzeyine enfeksiyon veya tahriş edici madde çekmenize yardımcı olabilir.

2. Nemlendirici kullanarak kuru havayla savaşın.
Kuru hava boğaz ağrısını tahriş ederek iyileşme sürenizi uzatabilir. Buharlı bir duş almak veya nemlendirici kullanmak, nemi hava sağlayarak rahatsızlığı giderebilir. “Burun ve boğazın mukus zarları nemi sever” diyor. “Buhar, ses tellerinin sakinleşmesine ve şişmenin azalmasına yardımcı olan nem ve sıcaklık sağlar.”

3.Asitli yiyecekleri tüketmeyin
Dr. Comer, midenizin ürettiği asitlerin boğaza girmesiyle ortaya çıkan asit reflü boğaz ağrısının yaygın bir nedeni olduğunu söylüyor. Sodadan, kızarmış yiyeceklerden ve portakal ve limon gibi turunçgillerden uzak durmanızı önerir. Ayrıca, yatmadan bir saat önce yiyecekleri tamamen atlayın. Yatmadan önce yemek yemek reflü ve mide ekşimesini teşvik edebilir.

4. Bitki çayları için
Zerdeçal, tedavinize kesinlikle eklemeniz gereken son moda baharattır. Dr. Finkelston, kanser veya beyin hastalıklarını önleme potansiyeli de dahil olmak üzere bazı faydaları daha fazla çalışma gerektirse de, iltihap önleyici güçleri iyi bilinmektedir ve boğaz ağrınızdan kurtulmanıza yardımcı olabilir, diyor. Çayınıza veya tuzlu su gargaranıza birkaç damla ekleyin.

Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir konusunda ihtiyacınız olan temel bilgileri aktarmış olduk, geçmiş olsun.