İçeriğe geç
Anasayfa » Fucidin Krem

Fucidin Krem

fucidin krem ne işe yarar

Fucidin krem, enfekte egzama, dermatit ve diğer iltihaplı, enfekte cilt durumlarını tedavi etmek için kullanılan, yalnızca reçeteyle verilen topikal bir ilaçtır.

İçeriğinde bir tür antibiyotik olan fusidik asit içerir. Bu, bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde çok etkili olduğu anlamına gelir.

Fucidin krem ​​ne için kullanılır?

Bir dizi bakteriyel enfeksiyonu tedavi etmek için kullanılabilir.

Öncelikle egzamanın enfekte bölgelerini tedavi etmek için kullanılır, ancak dermatit gibi bir dizi başka durumun tedavisi için de kullanılabilir.

Aşağıdakileri içeren durumların tedavisi için uygundur:

Enfekte egzama, dermatit veya sedef hastalığı,
Impetigo,
Enfekte saç kökleri,
Enfekte yaralar,
Tırnak çevresinde enfeksiyon,
Sadece bakterilerin neden olduğu enfekte cilt durumlarını tedavi etmek için kullanılmalıdır.

Fucidin krem, enfekte egzama için kullanılabilir mi?
Evet – Fucidin kreminin ana kullanımlarından biri, enfekte egzama veya dermatit tedavisi içindir.

Egzama (aynı zamanda atopik egzama veya atopik dermatit olarak da bilinir), birçok insanı etkileyen yaygın bir cilt rahatsızlığıdır. Kaşıntılı, kuru ve kırmızı cilt lekelerine neden olur ve uygun şekilde tedavi edilmezse tekrarlayan bir sorun haline gelebilir ve enfekte olursa daha ciddi hale gelebilir.

Cilt çok kuruduğunda ve çatladığında enfeksiyon kapabilir. Çevreleyen cilt kırmızılaşacak, alan dokunulamayacak kadar sıcak ve hassas olacaktır. Cildin “yapışkan” olduğunu veya bölgeden irin geldiğini fark edebilirsiniz ya da bölge kurudukça kabuk oluşturabilir.

Geçmiş olsun 🙂