Starbucks Soğuk İçecekler (Soğuk Kahve Tarifi)

Starbucks soğuk içecekler evde hazırlaması oldukça kolay olan lezzetli kahvelerden oluşmaktadır. Bugün en çok tüketilen 4 buzlu kahveyi hazırlayacağız.

Soğuk kahve yapımı

Bir paket krem şanti

Beyaz çikolatalı sos

Karamelli sos

Çikolata şurubu

Vanilya şurubu

Bir kutu Espresso

2 litre süt

Yapacağımız dört kahvede de 80 ml Espresso olacak. Makinamız varsa her içecek için 2 shot espresso kahvesi gerekecek.

Soğuk Kahve Yapımı

Starbucks soğuk içecekler arasında en fazla tüketilen ilk buzlu kahvemiz olan Ice Caramel Macchiato yapımına başlıyoruz. Soğuk kahveyi hazırlayacağımız büyük bir bardağı alıp içerisine karamel sosu döküyoruz. Ardından bardağın içerisine 2 yemek kaşığı vanilya şurubunu ekliyoruz ve üzerine 250ml süt ekliyoruz. Sonrasında soğuk içeceklerin olmazsa olmazı parça buzları damak tadımıza uygun biçimde orantılı olarak ekliyoruz. Hazırlamış olduğumuz 80ml’lik espressomuzu bardağın üzerine yavaşça ekliyoruz. Bu adımın yavaş yapılması espressonun yüzeyde kalıp lezzet vermesi adına önemlidir. Son olarak kahvemizin üzerine karamel sosu ekleyerek içime hazır hale getiriyoruz.

İkinci soğuk kahvemiz, Ice Coffee Latte’nin hazırlanış aşamasına geçiyoruz.

Başta bardağa buzları ekliyoruz ve üzerine 250 ml süt ekliyoruz. Sonrasında 80 ml (2 shot) Espressomuzu ekliyoruz ve içime hazır hale getiriyoruz. İsteğimize göre aromalı şuruplar ekleyerek farklı Ice Coffee Latte alternatifleri yaratabiliriz.

Ice latte Free Photo

Üçüncü soğuk kahvemiz olan geçiyoruz Ice White Chocolate Mocha’nın hazırlanışına geçiyoruz. Hazırlanışları çok benzese de içerikleri sos ve aromalarla birbirinden ayrışan soğuk kahveler hazırlıyoruz. Öncelikle 2 yemek kaşığı beyaz çikolatalı sosu bardağımıza döküyoruz. Ardından yine 80 ml. espressomuzu ekliyoruz. Sonrasında 250 ml. sütü ve üzerine buzu ekliyoruz. Son adım olarak üzerine krema ekleyerek kahvemizi içime hazır hale getiriyoruz.

Closeup shot of iced dalgona coffee, fluffy creamy whipped coffee. Free Photo

Şimdi dördüncü soğuk kahveye geçiyoruz, Ice Coffee Mocha. Başta çikolatalı sos dökerek ile bardağı süslüyoruz. Ardından 2 yemek kaşığı ölçüsünde çikolata aromalı şurup ekliyoruz. Sonrasında 80 ml. ölçüsündeki espressomuzu ekliyoruz.Üzerine 250 ml süt ekleyerek bardağımızı karıştırmaya başlıyoruz. İçeriğin karıştığından emin olduğumuzda üzerine buz ekliyoruz. Son olarak içeceğimizin üzerine krema ekleyerek içime hazır hale getiriyoruz. Afiyet olsun 😊

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top